אם הגעתם לאתר שלי קרוב לודאי שאתם מחפשים עזרה…

על כן, מומלץ להסתייע בעורך דין מנוסה, הבקיא בחוק ובפסיקה, וזמין לכם באופן אישי…

עורך דין נזיקין בירושלים – איך בוחרים

מאמרים נוספים בנושא:

איך בוחרים עורך דין נזיקין בירושלים ומהו נזק הניתן לתביעה?

עורך דין נזיקין בירושלים

מאת אברהם זאדה הרפז – עורך דין נזיקין בירושלים

לא כל נזק שנגרם – מהווה עילה לתביעה. כאשר נפגעים, אם בתאונה ואם בכל רשלנות אחרת כגון רשלנות רפואית, איננו יודעים אם יש סיכוי לתביעתנו ואנו נתקלים בשלל מונחים משפטיים מבלבלים.

תחום הרשלנות מורכב מפסיקות רבות של בתי המשפט ומחיקוקים המתעדכנים עם הזמן – לכן יש צורך לפניה לעורך דין נזיקין בירושלים – וותיק העוסק בדיני נזיקין – לקבלת ייעוץ בעניין או לשם ניסיון לפשרה עם המזיק ללא צורך בתביעה משפטית.

לכן רצוי לבחור עורך דין שיעמוד על זכויותיכם וילווה אתכם בתביעה אשר לעיתים אורכת מספר שנים בבית המשפט!!

נזיקין, הוא שם הכולל בתוכו נזקים הנגרמים לאדם באירוע, ברחוב, בעבודה, בחדר מדרגות, בסופר, ברשלנות רפואית כולל רפואת שיניים, נזקים במהלך בניה וכו'.

התביעה מוגשת כנגד אדם, גוף או מוסד, מעסיק, בית חולים וכו'. במקרה של נפילה ברחוב לדוגמא עקב מפגע – ניתן לתבוע את העירייה. בנשיכת כלב ניתן לתבוע את בעל הכלב.

ניתן לתבוע לא רק במקרים של פעולות שנעשו – אלא גם במקרים שהיה צורך לעשות מעשה ולא נעשה! אירועים הגורמים נזק מתרחשים כל יום, אולם נשאלת השאלה אם בכל מקרה של נזק – ניתן להגיש תביעת נזיקין? מתי ניתן להגיש תביעת נזיקין בשל נזק שנגרם?

מתי ניתן להגיש תביעת נזיקין ומה צריך להוכיח?

ראשית: יש להוכיח נזק.

שנית: יש להוכיח רשלנות. פקודת הנזיקין מגדירה רשלנות כמעשה שעשה או שנמנע מלעשות – אשר אדם סביר לא היה עושה, או שנמנע לעשות, או שבעת עבודתו לא נהג בזהירות ובמיומנות כפי שאדם סביר ונבון היה נוהג.

כלומר מידת הרשלנות נמדדת ע"פ איך היה נוהג אדם או בעל מקצוע סביר אחר. ישנה דרישה נוספת והיא כי מבצע הנזק היה יכול לצפות את הנזק כאדם סביר.

שלישית: יש להוכיח קשר סיבתי בין הרשלנות לבין הנזק.

מהם ההגנות שיכול לטעון הנתבע כנגד התובע?

עורך דין נזיקין בירושלים מסביר כי קיימות הגנות למזיק בדיני הנזיקין. לדוגמא: כניסה שלא בתום לב למקרקעין.

בנשיכת כלב – יש פיצוי ללא קשר ואין צורך להוכיח רשלנות, אולם ניתן לטעון כי הייתה התגרות בכלב, תקיפה של בעל הכלב או של משפחתו הקרובה, הסגת גבול לתוך מקרקעין בו נמצא הכלב.

חובת הראיה:

ישנם נזקים בהם על המזיק – להביא ראיה שהוא לא התרשל. לדוגמה ברשלנות בטיפול בדבר מסוכן, אש, ובמצבים שנראים כברורים שהאחריות חלה על המזיק ונקראים "הדבר מעיד על עצמו".

הליך התבררות התביעה:

עם הגשת התביעה כנגדכם, רצוי לפנות כמה שיותר מהר לעורך דין נזיקין בירושלים לקבלת ייעוץ. בדרך כלל לאחר הגשת תביעת נזיקין, מערב הגורם הנתבע את חברת הביטוח שלו, או את המוסד לביטוח לאומי.

בדיון הראשון בדרך כלל מוצעות הצעות לפשרה ונעשים ניסיונות לסיום התיק לפני התבררותו. אם לא נחתמת פשרה והתיק מתברר בית המשפט – ביהמ"ש מברר האם התקיימו יסודות הרשלנות ומברר את גובה הנזק על לרוב על ידי חוות דעת מומחה.

לכן חשוב לאסוף ולשמור כל מסמך, אישור רפואי, עדות, צילום או כל ראיה אחרת ולהציגם בפני בית המשפט לשם תמיכה בקיומו של הנזק והתרשלות הנתבע.

הפניה המוקדמת לעורך דין נזיקין בירושלים תסייע לכם להכין את התביעה באופן ראוי. תביעות נזיקין שעוסקות בנזקים גופניים צריכות להיות מגובות באמצעות חוות דעת רפואית שתתמוך בקיום ובהיקף הנזק הגופני שנגרם לתובע.

בתביעת נזיקין שעניינה פגיעה ברכוש, יש לגבות את התביעה באמצעות חוות דעת שמאי שיאמוד את היקף הנזק.

היקף הצורך בשכנוע בית המשפט:

להבדיל מהליך פלילי בו נדרש להוכיח אשמה מעל לכל ספק סביר, דיני הנזיקין שייכים לענף האזרחי, ובתביעות נזיקין – יש צורך להוכיח את התביעה על פי "מאזן ההסתברויות" דהיינו לשכנע את בית המשפט כי הכף נוטה לטובת התובע, אפילו באחוז בודד אחד (51%).

היקף הפיצוי:

לאחר שישוכנע בית המשפט התקיימות כל רכיבי הרשלנות וכי נגרם נזק לתובע – הפיצוי הכספי שישולם בדרך כלל או שאמור להיות משולם, הנו – פיצוי הנועד להשיב את הנפגע למצבו הכלכלי בו נמצא טרם הפציעה, הפגיעה או הנכות שנגרמה.

עורך דין נזיקין בירושלים – איך בוחרים:

לא כל נזק שנגרם – מהווה עילה לתביעה. לכן יש לבחור עורך דין נזיקין בירושלים שיעמוד על זכויותיכם וילווה אתכם בתביעה המתמשכת.  חלק מהמונחים המשפטיים אינם מובנים לאדם הסביר ולכן רצוי  לקבל ייעוץ פרטני.

בין המושגים השונים בהם נתקלים בדיני נזיקין ניתן למצוא מושגים כגון: "נזק ממוני" – נזק מוחשי שניתן לאמוד אותו וניתן לכמת אותו בסכום כסף. "נזק בלתי ממוני" – נזק לא מוחשי שאינו ניתן לכמת בכסף.

"נזק מיוחד" – נזק ממוני שנגרם ממועד התרחשות הנזק – עד למועד הגשת התביעה. כלומר – הנזק כבר התגבש וניתן לחשב אותו באמצעות ראיות כגון תלושי משכורת, קבלות עבור נסיעות לטיפולים, פרוצדורות רפואיות, הפסד השתכרות, תרופות וכו'. "עזרת הזולת" – עזרה שנאלץ התובע הנפגע לקבל מצדדים אחרים לסייע לו במצבו החדש או העתידי – עבור פעולות שאינו יכול לבצע בעצמו והם נדרשות לו.

ניתן להגיש תביעה לפיצוי בשל רכיב זה, אף אם היא ניתנת על ידי צד אחר – שלא בתשלום. נזק כללי – הנזק העתידי אשר צפוי להיגרם לתובע  אשר נפגע – כל זאת מיום הגשת התביעה,כגון אבדן כשר השתכרות עתידי, קיצור תוחלת חיים, הוצאות רפואיות עתידיות, ניתוחים עתידיים, עזרה לזולת עתידית, מכשירים רפואיים ואביזרי ניידות, התאמת דירתו למצבו בעתיד וכו'

לסיכום:

עיננו הרואות כי תביעת נזיקין הנה תביעה מסובכת הכרוכה בשליטה רבה בפסיקות הרבות, בחוק, בחישובים רבים של גובה הנזק, נזקים עכשוויים ונזקים עתידיים ורכיבים שיש לפצות עליהם שאינן מוכרים לכל אדם ולכן רצוי לקבל ייעוץ פרטני מעורך דין נזיקין בירושלים.

כאשר אתם תובעים: בעת הגשת תביעת נזיקין רצוי להסתייע בעורך דין בעל ניסיון רב שנים, כדי לבחון אם יש עילה לתביעה ולאחר מכן להכינה כולל חישובי נזק רבים, וללוות את הנפגע שנים רבות בבית המשפט או עד לפשרה.

במקרה שאתם נתבעים – על עורך הדין לבדוק אם קיימת בכלל עילת תביעה, מהן הגנות הקיימות בחוק, תוך שימוש במומחים, בחוקרים ועוד.

לעיתים תביעת נזיקין מוגשת בהגזמה רבה ועל הנתבע להסתייע באמצעים מסוימים להוכיח כי הנתבע אינו דובר אמת וכי לא נגרמה לו נכות או פגיעה בהיקף שהוא טוען.

לא פעם מציגים עצמם אנשים כאילו נפגעו אנושות ומצד שני העלו תמונות ברשתות החברתיות בהן הם בריאים לחלוטין ומבצעים פעילות גופנית מסובכת.

מתי לפנות לעורך דין נזיקין בירושלים:

הפניה לעורך דין נזיקין בירושלים, צריכה להיות בשלב מקדמי, מיד עם הפגיעה.

עורך דין נזיקין יכול לבצע בדיקה מקדמית על מנת לראות בכלל אם יש נזק ואם הוא רואה שיש סיכוי לתביעה – עליו להנחות את הלקוח בדבר הפעולות המיידיות  שעליו לעשות ואלו מסמכים יש לאסוף.

משרד עורך דין נזיקין בירושלים קטן או גדול:

למשרד עורך דין לנזיקין בירושלים קטן ואינטימי קיים יתרון בכך שהלקוח מקבל ליווי אישי וצמוד וזמין לכם ברוב שעות היממה.

אינטראקציה אישית עם עורך הדין:

עורך הדין ילווה אתכם בכל התקופה עד לסיום התביעה. לכן חשובה האינטראקציה האישית בניהם וזמינותו של עורך הדין.

בפגישה עם עורך הדין, שאלו שאלות לגבי הנסיבות המיוחדות של אותו מקרה, ובדקו את רמתו המקצועית בכלל סוגיות הנזיקין.

בקרו באתר האינטרנט של עורך דין נזיקין בירושלים:

כך תוכלו ללמוד על הסוגיות המשפטיות בנזיקין, על מה להקפיד, וגם להתרשם מרמתו המקצועית  ומאופי התנסחותו.

עו"ד אברהם זאדה הרפז, הנו עורך דין נזיקין בירושלים העוסק בנזיקין, בכל התחומים כולל רשלנות ורשלנות רפואית.

כמו כן עורך דין אברהם זאדה הרפז הנו עורך דין מקרקעין ירושלים. בעל ניסיון של מעל 10 שנים ובקיאות רבה בדיני נזיקין ובעל ניסיון חיים עשיר. בנוסף מהווה עורך דין פלילי בירושלים ועוסק בדין הפלילי.

עוה"ד מייצג בכל הערכאות כולל בימ"ש מחוזי, ובבית משפט העליון.  משרד עורך דין בירושלים – אברהם זאדה הרפז, הנו משרד בוטיק – המעניק שירות אישי ודיסקרטי וליווי צמוד במחירים סבירים ויהיה זמין לכם בכל עת.

בנוסף, למשרד קיים אתר אינטרנט המכיל מאמרים רבים בנושאים שונים – בהם ניתן להיעזר. פגישת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות.

שתף מאמר זה לקריאה לאנשים נוספים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

לתשומת לבך!
*המידע באתר זה זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים כאלו או אחרים או לאי נקיטתם. אין להסתמך על האמור באתר זה והסתמכות על האמור באתר זה הנה על אחריות הקורא בלבד. האחריות לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, בשל הסתמכות על האמור באתר זה, תחול על הקורא בלבד. בכל מקרה, מומלץ לקבל יעוץ פרטני ואישי מאת עורך דין.

2020-03-23_10-11-34_594751.jpg

יש לכם שאלה? מעוניינים בייעוץ ללא התחייבות?
מעוניינים בהצעת מחיר לטיפול בתיק?
שלחו הודעה ואחזור אליכם בהקדם.

לנייד לדף הבית

יש לכם שאלה? מעוניינים בייעוץ ללא התחייבות?
מעוניינים בהצעת מחיר לטיפול בתיק?
שלחו הודעה ואחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן